• Polski
  • English
 • O nas

  O nas

  O nas
  O nas

  Innowacja medyczna powstaje w kreatywnym umyśle. Z innowacji rodzi się terapia. Z terapii cicha nadzieja pacjentów na powrót do zdrowia. W Human Biome Institute nie poprzestajemy na cichej nadziei – koncentrujemy się na donośnej pewności! Inauguracja działalności naszego ośrodka badawczo-rozwojowego to naturalne przejście ze strefy rewolucyjnych badań naukowych do realnej pomocy pacjentom.

   

  Human Biome Institute powstało w wyniku komercjalizacji badań naukowych, jako spin-off Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwotnie w Uniwersytecie, następnie w Human Biome i w ścisłej kooperacji z uniwersytetami, od 2014 roku, prowadzimy badania nad mikrobiomem jelitowym jako nowego rodzaju bioterapeutykiem. Posiadając bardzo bogaty bagaż doświadczeń z hematologii, transplantologii, immunologii i mikrobiologii połączyliśmy wiele dziedzin medycyny i techniki, aby wejść w głąb świata mikrobiomu i odkryć to, co nieodkryte.

  O nas

  Skupiamy się na najważniejszych domenach mikrobioty – oporności kolonizacji oraz odziaływaniu immunologicznym. Łączymy najnowsze technologie i metody obliczeniowe z nauką na najwyższym poziomie.

   

  Human Biome Institute jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych w Europie spółką biotechnologiczną pracującą w obszarze mikrobiomu człowieka oraz twórcą profesjonalnego banku mikrobioty jelitowej z wdrożeniem na rynek produktów zawierających pełne konsorcjum mikrobioty jelitowej do stosowania u ludzi. Preparaty te służą wykonaniu transplantacji mikrobioty jelitowej – transferu mikroorganizmów jelitowych dawcy do przewodu pokarmowego pacjenta w celach leczniczych. Nasze preparaty (w tym innowacja na skalę kraju – kapsułki) zapewniają m. in. ponad 90% wyleczalność nawrotowych zakażeń C. difficile (najczęstszej infekcji wewnątrzszpitalnej).

   

  Tutaj znajdziesz członków naszej Rady Nadzorczej.

  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  O nas