• Polski
  • English
 • Bank Mikrobioty

  Bank Mikrobioty

  Bank Mikrobioty

  „Transplantacja mikrobioty jelitowej pozwala zapomnieć o chorobie, przywraca radość z życia, nie tylko w mechanizmie wyleczenia choroby! Nadzieja dla pacjenta jest najważniejsza. My już nie mówimy o nadziei. To pewnik.”

  – Dr hab. n. med. Jarosław Biliński, założyciel Human Biome Institute.

  Mikrobiota jelitowa to wszystkie mikroorganizmy, które bytują w przewodzie pokarmowym człowieka. Są to przede wszystkim bakterie i wirusy, ale także grzyby i archeony. Mikrobiomem jelitowym nazywamy z kolei cały zestaw genów, który znajduje się w przewodzie pokarmowym człowieka (są to zatem geny ludzkie – ze złuszczających się komórek przewodu pokarmowego, geny bakteryjne, wirusowe, grzybicze, itp.). Cały ekosystem mikrobioty jelitowej to ewolucyjnie wypracowany zestaw mikroorganizmów, które oddziałują z człowiekiem na zasadzie symbiozy (mutualizmu bądź komensalizmu).

  Bank Mikrobioty

  C jak Clostridioides

  Nawrotowe i oporne zakażenie C. difficile jest pierwszym oficjalnym wskazaniem, uznanym przez wszystkie towarzystwa naukowe, do zastosowania FMT.
  TYLKO w skali roku:

  • 40 000 zakażonych umiera w Europie (ta liczba ciągle rośnie! Szczególnie w dobie postpandemicznej!),
  • 12 000 -24 000 przypadków zakażeń bakterią w Polsce (na podstawie zgłoszeń, liczba ta może być nawet 4 razy wyższa!),
  • 4 000 – 8000 polskich pacjentów doświadcza nawrotów zakażenia (liczba ta może być nawet 4 razy wyższa!),
  • 2 000 – 4000 zgonów w Polsce z powodu oporności bakterii na dostępne leki (niestety, i ta liczba, w związku z niedoszacowaniem, może być nawet 4 razy wyższa).

  Bank Mikrobioty

  C jak cud

  W medycynie zdarzają się cuda, ale w przypadku zakażenia Clostridioides difficile nie musimy na nie czekać. FMT jest dla medycyny tym, czym niegdyś szczepionka lub sztuczna nerka! Prawdziwym krokiem milowym, wiekopomnym odkryciem w walce o zdrowie i życie pacjentów.

  Skuteczność zabiegu FMT w leczeniu nawrotowych zakażeń Clostridioides difficile, w tym, naszych preparatów MBiotix HBI i MBiotix HBI Caps wynosi ponad 90%. Nie ma lepszego rozwiązania, nawet w najtrudniejszych klinicznie przypadkach! Cud nie jest potrzebny, wystarczy medycyna.

  Bank Mikrobioty

  C jak cel

  Celem Human Biome Institute jest odkrywanie nowych leków na bazie mikrobioty jelitowej. Celem jest pomoc w walce o zdrowie i życie pacjentów poprzez przygotowywanie zgodnie ze światowymi standardami i dostarczanie do łóżka pacjenta specjalistycznego preparatu bakterii jelitowych (kałowych). Celem jest także upowszechnianie idei transplantacji mikrobioty jelitowej (ang. Fecal Microbiota Transplantation, FMT) – czyli przeniesienia mikroorganizmów bytujących w jelicie zdrowego dawcy do przewodu pokarmowego biorcy (pacjenta) – jako innowacyjnej metody, zapewniającej 90% skuteczności w leczeniu zakażeń Clostridioides difficile. Celem jest odkrycie, co w mikrobiocie, którą dostarczamy jest unikatowe!

  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  Bank Mikrobioty