• Polski
  • English
 • Dla Dawcy – Zostań Dawcą Mikrobioty Jelitowej

  Dla Dawcy – Zostań Dawcą Mikrobioty Jelitowej

  Dziękujemy, że jesteś zainteresowany(a), aby zostać dawcą mikrobioty jelitowej, to bardzo szlachetne z Twojej strony. Pierwszy etap to wypełnienie poniższej ankiety – kwestionariusza zdrowia. Zajmie Ci to kilka – kilkanaście minut. Najważniejsze to skrupulatność i szczerość. Pamiętaj, że zatajenie czegokolwiek lub zlekceważenie jakichś pytań może być szkodliwe dla biorcy. Myślmy wspólnie o chorym człowieku, który czeka na materiał od Ciebie. Wierzymy, że damy radę.

  Wypełnij formularz poniżej, jeśli spełniasz podstawowe kryteria:

  • jesteś ogólnie zdrowy(a), nie zdiagnozowano u Ciebie nigdy żadnej choroby przewlekłej, nie masz alergii, nie bierzesz leków,
  • w Twojej najbliższej rodzinie nie stwierdzono do tej pory chorób nowotworowych, psychicznych, autoimmunologicznych (RZS, choroby tarczycy, alergie), innych chorób przewlekłych,
  • nie stosujesz żadnej diety eliminacyjnej,
  • Twoje BMI mieści się w zakresie 18,5 – 25,
  • jesteś w wieku 18-50 lat,
  • mieszkasz na terenie Warszawy i okolic (do 20 km od granic miasta).

  W przypadku pytań, wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem

  Dawca mikrobioty jelitowej - informacje dla dawców

  Bezbolesne

  Po prostu to załatwiasz! Pozyskanie materiału jest „user friendly”: bezbolesne, nieinwazyjne i komfortowe dzięki specjalnie zaprojektowanemu zestawowi do zbierania materiału (kału) i przenośnej lodówki do jego przechowywania. Materiał ten i tak oddajesz codziennie (lub kilka razy w tygodniu). Różnica polega na zastosowaniu specjalnego zestawu oraz na tym, że nie pozbywasz się go bez celu – a ratujesz ludzkie zdrowie i życie.

  Dawca mikrobioty jelitowej - informacje dla dawców

  Bezproblemowe

  Krok 1: wypełnij ankietę kwalifikacyjną, dotyczącą stanu zdrowia.
  Krok 2: spotkaj się z lekarzem (po pozytywnej weryfikacji ankiety).
  Krok 3: wykonaj specjalistyczne badania, aby potwierdzić pełnię swojego zdrowia jako dawcy.
  Po przejściu kwalifikacji otrzymasz specjalny, dedykowany zestaw do zbierania materiału (kału) oraz przenośną lodówkę do przechowywania materiału. Proces przekazania materiału jest banalnie prosty: informujesz kuriera, że materiał znajduje się w lodówce. Kurier odbiera lodówkę z materiałem we wskazanym miejscu, o wskazanej porze. Zostawia kolejną lodówkę i nowy pojemnik na materiał. Odbiór może odbywać się bez udziału dawcy. Wystarczy poinformować kuriera, że można zabrać materiał.

  Prawda, że bezproblemowe?

  Dawca mikrobioty jelitowej - informacje dla dawców

  Bezcenne

  Jeśli zdecydujesz się i wykażesz minimum poświęcenia, oddając materiał (kał) dla chorych – bez wątpienia będzie można mówić o bezcennym, niezwykle szlachetnym darze ratującym zdrowie i życie, jaki przekazujesz chorym. Taki dar trudno przeliczyć na korzyści, niemniej jako stały dawca HBI uzyskujesz od nas w podziękowaniu konkretne profilaktyczno-zdrowotne i finansowo cenne benefity:

  • sponsorujemy bardzo drogie i specjalistyczne badania. Badania te są powtarzane co 2 – 3 miesiące, przez co w sposób świadomy kontrolujesz stan swojego zdrowia,
  • zapewniamy karnety do klubów fitness oraz dopłaty do cateringu dietetycznego („diety pudełkowej”) lub
  • współfinansujemy pakiety kompleksowej opieki medycznej w prywatnych placówkach – przeznaczamy na dawcę nawet do 2 tysięcy złotych miesięcznie (tyle realnie możemy Ci zrefundować) na same benefity, plus koszty wszystkich badań!

  #akcjatransplantacJA właśnie wystartowała.
  Pamiętaj, Twój materiał – czyjeś zdrowie i życie!

  Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  Dawca mikrobioty jelitowej - informacje dla dawców